Nej-hry

WARCRAFT

 

Defense of the Ancients - DotA Allstars

dota_main

Prošel jsem si celkem zajímavou herní „evolucí“ a nakonec jsem skončil u jediné hry a sice u Doty Allstars. Mým oborem byly vždy RTS a na ty jsem nikdy nedal dopustit. Nakonec ale vyhrála Dota a za těch pár let už k ní mám takový nějáký, nebojím se to říct – citový vztah :-)

 

Trocha mé hráčské historie

Nejvíce času jsem se věnoval hraní StarCraftu a jeho datadisku Broodwar. To byly zlaté časy. Ještě na dial-upu s pingem 200+ jsem propařil noc. Na špičky jsem rozhodně neměl, ale měli jsme dobrou partu a to byla jediná hra, které jsem se věnoval více. Trénoval jsem APM, učil se strategie, piloval 5-pool, když nevyšel tak 9-pool(a když ani ten nevyšel tak F10->Exit game) a trávil spoustu času sledováním repů.

Co to vlastně je Dota Allstars?

Dota je custom mapa do hry Warcraft3. Netrvalo dlouho a stala se z ní nejhranější neoficiální mapa W3 a kolem ní se vytvořila opravdu silná a početná komunita. Nejčastěji se hraje 5vs5, ale může být i méně. Na začátku hry se zvolí mód, nejčastěji je to allrandom(ar), allpick(ap), singledraft(sd) a randomdraft(rd). Poté si každý hráč vybere/dostane(v závisloti na módu) jednoho hrdinu a s ním se vydá „na lajnu“ proti svému protihráči. Sbírají se expy, hrdina lvluje, získává nová kouzla a (stávající jsou silnější) a snaží se zabít protivníka. Cílem hry je přetlačit druhý team a zničit Strom/Trůn(base). Na výběr je z cca 90ti hrdinů, každý z nich je v něčem dobrý a má i svou slabinu. Pro hrdiny se také kupují/skládají předměty, aby se vylepšili jejich schopnosti(přežít/zabít). Předmětů je opravdu spoustu a musíte si dobře rozmyslet, co bude pro konkrétní hru nejlepší, protože to ovlivní zbytek vaší hry.
Nemyslím si, že jsou hrdinové dobří a špatní…spíše záleží na skillu hráče a teamu. Dota od první verze udělala velký skok kupředu a nyní se jedná o velmi vyrovnanou mapu.

Shrnutí:
Dota je velmi variabilní, akční, zábavnou a teamovou hrou, ve které rozhoduje team, skill, luck a dobré připojení. :-)

c´mon Bonus

DotA Allstars Endless Story

 Dota Allstars s AI – download (DotA_Allstars_v6.52_AI_using_DAII.w3m)
- tuto verzi si můžete zahrát i offline proti pc, dobrá k potrénování a k procvičení předmětů

 

 

Dota song

Vyhledávání

© 2008 Všechna práva vyhrazena.